چرا به دیجیتال مارکتینگ نیاز داریم؟

آیا ترجیح می دهید برای موفقیت بیشتر در کسب و کارتان دیجیتال مارکتینگ را به تعویق بیندازید؟ صاحبان مشاغل مختلف ممکن است دلایل متنوعی را برای اجتناب از این نوع بازاریابی ارائه دهند ، اما در نهایت ، تعلل به معنای بازندگی و جا ماندن از رقباست.

برخی از افراد بر این باورند که وقت، دانش و پول لازم برای رقابت آنلاین را ندارند. آنها فکر می کنند به تنهایی می توانند با چالش های پیش رو روبرو شوند. ممکن است ترجیح دهند کارها را به آرامی پیش ببرند و به یک یا دو نوع از تبلیغات پایبند باشند ، با این فرض که کسب و کار آنها با گذشت زمان پیشرفت خواهد کرد.

حتی ممکن است فکر کنند بهترین استراتژی این است که منتظر بمانند تا مشتریان خودشان ظاهر شوند. از آنجا که برخی از آنها  صاحب یک تجارت کوچک هستند ، پس به تعداد کمی مشتری نیاز دارند.

اما هیچ یک از اینها یک روش موثر نیستند. هرگز تضمینی وجود ندارد که کسب و کار شما خود به خود مشتریان را جذب کند و حتی اگر اینطور باشد ، ممکن است به اندازه نیاز برای سودآوری ، مشتری جذب نکنید.

مشتریان شما آنلاین هستند

 

اگر تا امروز از دیجیتال مارکتینگ اجتناب کرده اید ، به این دلیل است که با تکنولوژی همراه نیستید. موضوع اصلی این است که مشتریان شما امروزه آنلاین هستند. آنها همین الان به دنبال خدمات یا کالایی مانند شغل شما در اینترنت هستند .و اگر به راحتی شما را پیدا نکنند ، شخص دیگری را انتخاب خواهند کرد.

امروزه مردم به این شکل خرید و فروش می کنند. وقتی شخصی به کسب و کار شما نیازمند است ، اولین کاری که انجام می دهد این است که به صورت آنلاین تحقیق می کند تا ببیند چه چیزی می تواند پیدا کند.

آنها انتظار دارند شما را با یک وب سایت یا رسانه اجتماعی در اینترنت پیدا کنند . یا ممکن است به دنبال نظرات باشند تا بفهمند که دیگران در مورد شما چه می گویند و اینکه آیا کسب و کار شما محل مناسبی برای خرید هست یا خیر.

اگر مشتری نتواند شما را به شکل آنلاین پیدا کند ، ممکن است به این نتیجه برسد که کار شما غیرقانونی است. بسیاری از این افراد کسب و کار شما را جدی نمی گیرند و به سرعت به سایت دیگری می روند.

و زمانی که این تصمیم را گرفتند ، به احتمال زیاد دیگر بر نمی گردند.

رقبای شما آنلاین هستند

برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ ، باید به آنچه رقبایتان انجام می دهند توجه کنید و از آن ها درس بگیرید. به رقبای خود نه تنها به عنوان یک رقیب ، بلکه به عنوان فردی که چیزی برای آموزش دارند ، نگاه کنید.

زمانی که به عملکرد رقبای خود نگاه می کنید ، به مسائل زیادی پی خواهید برد.  در هر نوع شغلی که باشید ، قطع به یقین رقبای شما قبلا در آن یک حضور اینترنتی ایجاد کرده اند. حال باید فهمید از چه نوع محتوایی استفاده می کنند؟ آیا وبلاگ می نویسند یا از گرافیک و فیلم استفاده می کنند؟

چگونه با نام تجاری خود ارتباط برقرار می کنند و چه چیزی آنها را منحصر به فرد می کند؟ چقدر با تماشاگران خود ارتباط برقرار می کنند؟ در اینستاگرام بیشتر فعالند یا وبسایت و وبلاگ ها؟

با آنالیز این رفتارها می توانید از بقیه پیشی بگیرید و موفقیت در دستان شما خواهد بود.

در دسترس مشتریان خود باشید

دیجیتال مارکتینگ 1

واضح است که در دنیای دیجیتالی امروز ، اولین جایی که مصرف کننده را می توان پیدا کرد اینترنت است. مردم هر محصول یا خدماتی را که بدنبال آن هستند ، به احتمال زیاد با گوگل جستجو خواهند کرد. اگر در گوگل حضور آنلاین ندارید ، نمی توانید رقابت کنید.

اگر حضور آنلاین در گوگل دارید اما رقیبان شما راحت تر پیدا می شوند ، باز هم عقب هستید. علاوه بر ایجاد یک وب سایت ، یادگیری بهینه سازی موتور جستجو یک استراتژی در دیجیتال مارکتینگ است که می تواند به شما کمک کند از رقبای خود جلو بزنید و تنها نامی باشید که مشتری در جستجوی گوگل با کلمات کلیدی پیدا می کند.

اجازه دهید مشتریان به شما مراجعه کنند

دیجیتال مارکتینگ را راهی بدانید که با آن خود را در دسترس افرادی قرار می دهید که به خدمات شما نیاز دارند. دامنه کسب و کار شما می تواند بسیار فراتر از دیوارهای شرکت یا فروشگاه شما باشد.

با حضور در وب ، کسب و کار شما حتی زمانی که بسته است رونق دارد. شما می توانید فضایی را ایجاد کنید که در آن مشتریان می توانند هر روز و هر شب  و هر ساعتی به شما مراجعه کنند.

مخاطبان هدف خود را بشناسید

دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد با مشتریان احتمالی خود ارتباط برقرار کنید. به تدریج می توانید آنها را بیابید  و آنچه را که امیدوار هستند پیدا کنند به آنها بدهید. در رسانه های اجتماعی یا در یک وبسایت می توانید مکالمه ای را آغاز کنید. نظرسنجی انجام دهید و سعی کنید آنها را بشناسید. به نظرات آنها یا پاسخ آنها به نظرسنجی ها توجه کنید.

دیجیتال مارکتینگ به شما اجازه می دهد ابزارها و روش هایی را پیدا کنید که بفهمید مشتریان شما واقعاً چه کسانی هستند.

به این ترتیب ، شما شروع به ایجاد رابطه با مشتریان خود می کنید. با این کار چیزی بیشتر از یک تجارت به وجود خواهد آمد. شما در این مرحله تبدیل به یک شریک قابل اعتماد می شوید.

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

هر شرکتی اهداف خاص و متفاوتی را برای خود در نظر خواهد داشت .اما اکثراً از این موضوع برای دستیابی به مشتریان بیشتر و متقاعد کردن آنها به خرید استفاده کنند. برای انجام این کار ، باید از ارزشمندترین منابع و فناوری های بازاریابی استفاده کنید . در دنیای مدرن ، اینترنت در صدر این فهرست قرار دارد. این امر سبب می شود تا هر کسب و کاری به دیجیتال مارکتینگ نیاز داشته باشد. لازم است ۸ مزیت دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل را درک کنید ، که شامل موارد زیر است:

۱٫ مقرون به صرفه بودن

دیجیتال مارکتینگ به طور قابل توجهی ارزان تر از سایر روش های بازاریابی است. قیمت ها بر اساس کاری که انجام می دهید متفاوت است ، اما بطور کلی هزینه آن کمتر از سایر انواع بازاریابی است.

۲٫ دسترسی آسان به تلفن همراه

دیجیتال مارکتینگ 3

شاید این را ندانید اما  طبق آخرین نظرسنجی ملی ایسپا ۶۹ درصد مردم ایران صاحب تلفن همراه هوشمند هستند. این قشر عظیم احتمالاً از تلفن هوشمند برای اخبار ، شبکه های اجتماعی و فعالیت های بی شمار دیگری استفاده می کنند. دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند تا در حین انجام این کارها به آنها دسترسی پیدا کنید. با تبلیغات آنلاین ، بازاریابی محتوایی ، سئو و رسانه های اجتماعی  می توانید در حالی که مردم از برنامه های مختلف در تلفن های همراه خود استفاده می کنند ، جلوی چشمان آنها قرار بگیرید.

۳٫ انعطاف پذیری

خدمات مختلفی در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد . از جمله تبلیغات بنری، آنلاین ، بازاریابی ایمیلی ، بازاریابی محتوا و پست های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام. بنابراین با یادگیری نحوه بازاریابی ، طیف وسیعی از این امکانات را برای استراتژی های تبلیغاتی آینده باز می کنید.

۴٫ گسترش

بسیاری از مردم تمام خریدهای خود را بصورت آنلاین انجام می دهند. دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که مورد توجه این افراد قرار بگیرید و در نتیجه دامنه بیزینس خود را گسترش دهید. می توانید آگاهی از برند خود را افزایش داده و فروش را بیشتر کنید.

۵٫ تبلیغات چند رسانه ای

مشتریان تمایل بیشتر به مطالبی دارند که انواع مختلفی از محتوا ، مثل عکس ، کلیپ های ویدیویی و صدا را با هم ترکیب می کند. گنجاندن همه این موارد در دیجیتال مارکتینگ بسیار ساده تر از هر نوع تبلیغات دیگری است .

۶٫ تعامل

دیجیتال مارکتینگ به شما  این امکان را می دهد که مستقیماً با مشتریانی که محتوای شما را می بینند ارتباط برقرار کنید . به ویژه از طریق نظرات وب سایت ، پیام ها ، کامنت ها و پست های رسانه های اجتماعی. این امر به مشتریان نشان می دهد که شما به آنچه می گویند و فکر می کنند اهمیت می دهید . همینطور باعث می شود احساس کنند که مورد احترام هستند و بخشی از جامعه ای هستند که شما در حال ایجاد آن هستید. همچنین به شما این امکان را می دهد اطلاعات ارزشمندی را در مورد واکنشها و ترجیحات مشتریان جمع آوری و آنالیز کنید.

۷٫ پیگیری

دیجیتال مارکتینگ علاوه بر برقراری ارتباط با مشتریان ، به شما این  امکان را می دهد که فعالیت های آنها را ردیابی کنید. شما می توانید تبلیغات و محتواهایی را که مدت کوتاهی قبل از خرید مشاهده کرده اند ، کنترل کنید. این امر به شما کمک می کند تا بدانید کدام روش های بازاریابی موثرتر هستند و استراتژی خود را اصلاح و بهبود ب بخشید.

۸٫ مشارکت تأثیرگذار

بسیاری از تأثیرگذارترین چهره های مجازی، خود را به صورت آنلاین یا از طریق رسانه های اجتماعی تبلیغ می کنند. دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که با اینفلوئنسرها تعامل داشته باشید و نظر آنها را جلب کنید. اگر به درستی گام بردارید ، می توانید دنبال کنندگان آنها را به مشتری تبدیل کرده و آگاهی از نام تجاری خود را گسترش دهید.

آیا به مشاوره نیاز دارید؟

بسیاری از کسب و کارهای پیشرفته امروز موفقیت خود را مدیون خدمات متنوع دیجیتال مارکتینگ هستند. ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بیزدوار همه نیاز های شما را می دانیم و برای هر یک راه حلی داریم. در مقاله ارائه شده این نیازها را بررسی کردیم و علت نیاز به آن را شرح دادیم. اگر پیرامون خدمات متنوع ما سوال یا ابهامی دارید با ما تماس بگیرید تا در این زمینه به شما کمک کنیم.

برای ارتباط از طریق واتساپ کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام
میتونم کمک کنم؟