بازاریابی دیجیتال

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا با گسترش و تقویت تعامل با مشتری در رقابتی ترین عرصه های آنلاین، کسب و کار خود را هدایت کنید. اما هر یک از این استراتژی ها دارای مزایا، محدودیت ها و بازگشت سرمایه مربوط به خود است.

در این مقاله، به چند استراتژی خاص نگاه می کنیم و توضیح می دهیم که چگونه یک بازاریابی دیجیتال  نتایج قابل قبولی را ارائه  می دهد.

استراتژی بازاریابی در مقابل تاکتیک های بازاریابی

اصطلاح “استراتژی بازاریابی دیجیتال” اغلب با سایر مفاهیم مرتبط اشتباه گرفته می شود . یک استراتژی بازاریابی یک برنامه جامع است که نحوه دستیابی به مخاطبان هدف را مشخص می کند و آنها را به مشتری تبدیل می کند. این مفهوم به عنوان طرحیست که شما را به سمت اهداف بازاریابی راهنمایی می کند.

در مقابل، تاکتیک های بازاریابی اقدامات خاصی هستند که برای اجرای استراتژی بازاریابی انجام خواهید داد. این تاکتیک ها ممکن است شامل نوشتن پست های وبلاگ، پاسخ به مشتریان در رسانه های اجتماعی، ارسال ایمیل، یا تبلیغات باشد.

بیشتر بخوانید: بازاریابی دیجیتال برای مبتدیان | ۶ استراتژی سریع برای شروع

۸ استراتژی بازاریابی دیجیتال

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ زیادی وجود دارد. برخی از آنها نتایج بهتری نسبت به سایرین ارائه می دهند. ما ۸ استراتژی بازاریابی دیجیتال مورد استفاده در اغلب مشاغل را بررسی خواهیم کرد.

۱٫ بازاریابی ورودی

بازاریابی ورودی به استراتژی‌ها، ابزارها و تاکتیک‌هایی اطلاق می‌شود که یک بازاریاب برای تبدیل بازدیدکننده وب‌سایت به مشتری از آن استفاده می‌کند.

چرا از بازاریابی درونگرا استفاده کنیم؟

 • مقرون به صرفه است
 • اعتماد و اعتبار دارد
 • تمرکز بیشتر بر تعامل

۲٫ بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا زیر چتر بازاریابی درونگرا قرار می گیرد و بیشتر در مورد پاسخ به سؤالات آنها و کمک و آموزش واقعی به آنهاست. محتواهایی مانند پست های وبلاگ، صفحات لندینگ، ویدئوها، پادکست ها، اینفوگرافیک ها، مقالات کلاه سفید و کلاه سیاه، کتاب های الکترونیکی، مطالعات موردی و … جزء بازاریابی محتوا محسوب می شوند.

بازاریابی محتوا اهداف مختلفی دارد. می توانید از آن برای افزایش آگاهی، بهبود وفاداری و آموزش مخاطبان هدف خود استفاده کنید. همچنین می تواند به شما در تبدیل و پرورش مشتریها کمک کند.

بازاریابان باهوش محتوایی ایجاد می کنند که برای شخصیت های مختلف ایده آل است. به عنوان مثال، کاربری که از برند شما بی اطلاع است و وب سایت شما را از طریق جستجوی ارگانیک یافته است، نسبت به مشتری که تقریباً آماده خرید است، به محتوای متفاوتی نیاز دارد. شما باید نیازهای خریداران خود را درک کنید و محتوای منحصر به فردی ارائه دهید که خواسته آنها را در هر مرحله برطرف کند.

چرا از بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟

 • روابط قوی با مشتریان
 • سئوی بهتر
 • افزایش اعتبار برند

۳٫ ABM

بازاریابی مبتنی بر حساب (ABM) یک استراتژی بازاریابی قدرتمند است که حساب های خاصی را هدف قرار می دهد.این استراتژی به تیم های فروش و بازاریابی کمک می کند تا مشتریان بالقوه را به سرعت در قیف فروش حرکت دهند. با ABM، حساب‌های کاربری را که برایتان مهم‌تر هستند هدف قرار می‌دهید.

چرا از بازاریابی مبتنی بر حساب استفاده کنیم؟

 • شخصی سازی
 • همکاری
 • چرخه‌های فروش کوتاه‌تر

۴٫ سئو

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) فرآیندی است که وب سایت و محتوای شما را به منظور دستیابی به رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو و افزایش میزان ترافیک ارگانیک بهینه میسازد. انواع تاکتیک‌ها مانند ایجاد محتوای با کیفیت بالا، بهینه‌سازی محتوا پیرامون کلمات کلیدی خاص و نیازهای کاربر، ترکیب متای اطلاعات، و اطمینان از بهینه‌سازی فنی وب‌سایت شما را در بهینه سازی موتورهای جستجو جلو می برد.

سئو در تلاش است تا بازدیدکنندگان مناسب را به صورت ارگانیک وارد کند تا منجر به فروش بیشتر شود.

چرا از بهینه سازی موتور جستجو استفاده کنیم؟

 • نرخ تبدیل بالاتر
 • افزایش آگاهی
 • صرفه جویی در هزینه های طولانی مدت

بیشتر بخوانید:  چرا مشاغل بزرگ و کوچک به بازاریابی دیجیتال نیاز دارند؟

۵٫ SMM

بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) از پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین و اینستاگرام برای تبلیغ محتوا، محصولات یا خدمات شما، ایجاد آگاهی و دیده شدن برند، به دست آوردن طرفداران یا دنبال کنندگان، جذب مشتریان و هدایت ترافیک به سمت شما استفاده می کند. اینکار نیاز به هزینه تبلیغاتی مداوم و یک صفحه لندینگ وب سایت دارد که به طور خاص برای کاربران طراحی شده است. به محض اینکه هزینه تبلیغات شما به پایان برسد، ترافیک وب سایت، “لایک” و “فالوور” نیز به پایان می رسد.

چرا از بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده کنیم؟

 • بازاریابی مقرون به صرفه
 • تعامل با مخاطبد.
 • بهبود وفاداری به برند

بازاریابی دیجیتال

۶٫ بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی روشی برای ارسال ایمیل های تبلیغاتی برای ایجاد روابط با مخاطبان، تبدیل مشتریان به خریداران و تبدیل خریداران به طرفداران وفادار شما است.

این ایمیل‌ها ممکن است در مورد معاملات ، تبلیغ محتوای وب‌سایت، فروش‌های آتی یا پیام‌های کلی از طرف کسب‌وکار شما صحبت کنند.

چرا از بازاریابی ایمیلی استفاده کنیم؟

 • ترافیک وب سایت
 • مقرون به صرفه
 • پیام‌های هدفمند

۷٫ تبلیغات PPC

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک یا PPC یک استراتژی است که در آن شما (تبلیغ کننده) هر بار که کاربر روی یکی از تبلیغات شما کلیک کند، هزینه پرداخت می کنید. اغلب از طریق گوگل ادوردز، تبلیغات بینگ یا سایر موتورهای جستجو انجام می شود و می تواند راهی موثر برای دستیابی به افرادی باشد که در جستجوی عبارات مرتبط با کسب و کار شما هستند. با این حال، بسته به اندازه و دامنه، هزینه ها می تواند از نسبتاً ارزان تا هزاران دلار در ماه متغیر باشد. هنگامی که یک کمپین متوقف می شود، ترافیک ایجاد شده توسط آن کمپین نیز متوقف می شود.

وقتیکه کاربران بر روی تبلیغات کلیک می کنند، به صفحات لندینگ اختصاصی هدایت می شوند که آنها را تشویق به انجام یک اقدام خاص می کند: خرید، تکمیل فرم، دانلود یا موارد مشابه. اگر یک کمپین PPC اجرا کنید، هدف اصلی شما احتمالا افزایش فروش یا مشتری خواهد بود.

چرا از PPC استفاده کنیم؟

 • ردیابی آسان
 • هزینه های کنترل شده
 • نتایج فوری

۸٫ بازاریابی ویدئویی

ویدئویی که برای تبلیغ محصولات، خدمات و نام تجاری شما استفاده می‌شود ممکن است شامل نمایش محصول، مصاحبه، توصیه‌های مشتری یا ویدئوهای نحوه کار باشد.

می‌توانید ویدیوها را به وب‌سایت، صفحات لندینگ یا رسانه‌های اجتماعی خود اضافه کنید تا تبدیل و فروش بیشتری را کسب کنید. بازاریابی ویدئویی ممکن است شامل تعامل (زمان صرف شده برای تماشای ویدیو)، تعداد بازدید (تعداد دفعاتی که تماشا شده است)، نرخ کلیک (تعداد کاربرانی که به وب‌سایت کلیک کرده‌اند)، نرخ تبدیل (تعداد مشتریان ) باشد.

چرا از بازاریابی ویدئویی استفاده کنیم؟

 • بهبود سئو
 • افزایش نرخ تبدیل
 • تداعی برند و دسترسی بهتر

اهداف و مقاصد

قبل از تصمیم گیری در مورد استراتژی بازاریابی دیجیتال، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را مشخص و مستند کنید. بعد از اینکه در مورد استراتژی خود تصمیم گرفتید، این اهداف را ترسیم و مستند کنید تا بدانید که آیا استراتژی شما موثر است یا خیر. اطمینان حاصل کنید که اهداف شما مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و به موقع هستند. تمام اهداف و استراتژی های خود را مستند کنید تا زمانی که موفقیت فرا رسید، بتوانید به آنها مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت دوزبانه چه مزایایی دارد؟

دارایی های دیجیتال خود را حسابرسی کنید

درک کاملی از کسب و کار خود به دست آورید. دارایی های دیجیتال خود را مستند کنید. سپس آنها را از مؤثرترین به کم اثرترین رتبه بندی کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، خواهید دانست که کدام دارایی ها نیاز به بهبود دارند و کدام دارایی ها باید از ابتدا بازسازی شوند.

پرسونا را در نظر بگیرید

ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال غیرممکن است مگر اینکه افرادی را که می خواهید هدف قرار دهید درک کنید. اینجاست که پرسونا اهمیت پیدا می کند. پرسونا نمایانگر ویژگی‌های کسانیست که می‌خواهید محصولات یا خدمات شما را بخرند.

هنگامی که یک پرسونا ایجاد می کنید، سن، مکان، درآمد، شغل، سرگرمی ها و علایق آنها را مشخص کنید. هنگامی که چندین پرسونا ایجاد کردید، بازاریابی برای انواع مختلف خریداران و برآوردن نیازهای آنها آسان تر خواهد بود.

شاخص های کلیدی عملکرد را مشخص کنید

هر استراتژی بازاریابی دیجیتال باید به طور مداوم اندازه گیری شود. شاخص های کلیدی عملکرد یا KPI ها را شناسایی کنید. KPIها مقادیر قابل اندازه گیری هستند که اثربخشی استراتژی و تاکتیک های شما را می سنجند. برخی از نمونه‌های KPI شامل نرخ تبدیل دیجیتال، هزینه هر بازدید، بازگشت بازدیدکنندگان وب‌سایت، نرخ کلیک و … است.

بیشتر بخوانید:  ۱۶ روش برای گرفتن لایک و کامنت بیشتر در اینستاگرام

بازاریابی دیجیتال

نتیجه گیری

دیجیتال مارکتینگ به طور مداوم در حال تحول است و همگام شدن با آخرین روندها می تواند دشوار باشد. همچنین ایجاد محتوای جذاب و همگام بودن با تکنولوژی ممکن است سخت باشد. ممکن است ده ها یا صدها برند وجود داشته باشند که پیشنهادات خود را به مخاطبان هدف شما تبلیغ می کنند.

برای اطمینان از اینکه استراتژی بازاریابی دیجیتال شما منجر به نتایج می شود، محتوایی ایجاد کنید که به سؤالات یا نیازهای مخاطبان درست پاسخ دهد و از شبکه و تخصص خود استفاده کنید. مراقب رقبای خود باشید و در Google Alerts و وبلاگ های صنعتی در بازاریابی دیجیتال مرتبط عضو شوید. همچنین از امتحان کردن چیزهای جدید و یا کنار گذاشتن چیزهای دیگر نترسید. یکی از بهترین ویژگی ها در مورد استراتژی بازاریابی دیجیتال این است که بلافاصله قابل اندازه گیری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
20% تخفیف چرم‌کارن
تخفیف‌ مکتب خونه
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
30% تخفیف فیدیبو
پوچ
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
20‌تومان تخفیف بدلیجات
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
20% تخفیف چرم ایرن
تخفیف‌ مکتب خونه
30% تخفیف فیدیبو
شانس خود را امتحان کنید ! جایزه ببر!

آدرس ایمیل خود را وارد کنید و چرخ را بچرخانید. شانس خود را برای تخفیفات شگفت انگیز امتحان کنید!

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام
میتونم کمک کنم؟