طراحی سایت دوزبانه

 این مقاله برای کسانی است که به دنبال طراحی سایت دوزبانه یا چندزبانه هستند. به احتمال زیاد هدف شما دستیابی به مشتریان جدید در بازارهای بین‌المللی یا منطقه ای است. بنابراین، ما در ادامه تفاوت‌های یک سایت ترجمه‌شده را با یک سایت دوزبانه خواهیم شمرد. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

طراحی سایت دو‌زبانه چیست؟

طراحی سایت دو‌زبانه یا چند‌زبانه فرآیند ایجاد یک سایت با محتوای بیش از یک زبان است. به عنوان مثال، انگلیسی، فرانسوی ، آلمانی و …. طبق آخرین آمار به دست آمده زبان ۲۶ درصد از مردم جهان انگلیسی است.  ۹۰ درصد اروپایی‌ها فقط سایت‌های زبان خودشان را بازدید می‌کنند و ۷۰ درصد از مشتریان در سایت‌های هم زبان خرید خود را انجام می‌دهند.

شما به عنوان صاحب یک کسب‌و‌کار معمولاً نگران چگونگی ظاهر سایت دوزبانه و نحوه تعامل مشتریان با آن هستید. بطوریکه کاربران را با هر فرهنگ و زبانی راضی نگه دارید.در عصر تکنولوژی و دنیای دیجیتال، به منظور گسترش مقیاس مشتریان بالقوه و افزایش سود، ایجاد یک سایت دو‌زبانه احساس می‌شود.

شرکت‌ها می‌توانند جهت پیشبرد اهداف خود یک یا چند سایت دو‌زبانه ایجاد کنند تا خواسته‌های کاربران در سراسر جهان را برآورده کنند. سایت‌هایی که امکان نمایش محتوا به زبان‌های مختلف را فراهم می‌کنند، به عنوان سایت‌های دو‌زبانه شناخته می‌شوند. کاربران می‌توانند زبان خود را بر اساس کشور یا منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنند انتخاب کنند. به طور کلی، طراحی سایت دو‌زبانه یک فعالیت مهم است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بازدید و ترافیک بیشتری را از مشتریان بین‌المللی دریافت کنند.

بیشتر بخوانید: بازاریابی دیجیتال برای مبتدیان | ۶ استراتژی سریع برای شروع

سئوی دو‌زبانه

هنگام طراحی سایت دو‌زبانه ، بسیار مهم است که بر روی بهینه سازی کلمات کلیدی، به زبان انگلیسی و یا سایر زبان‌ها تمرکز شود. بهینه سازی محتوای سایت چندزبانه برای مخاطبانی که به چندین زبان جستجو می‌کنند بسیار مفید است . اینکار باعث می‌شود که محتوا برای افراد با زبان‌های مختلف در دسترس و بهینه شود.  آژآنس‌های دیجیتال مارکتینگ باید تصمیم بگیرند که کدام کلمات کلیدی را در نسخه‌های ترجمه‌شده سایت‌ها قرار دهند. این کار پیچیده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. علاوه بر این، افراد در کشورهای دیگر ممکن است از موتورهای جستجوی دیگری به جز گوگل استفاده کنند که الگوریتم‌های سئو در آن متفاوت است.

با بهینه سازی کلمات کلیدی خاص در یک زبان جدید ، یک شرکت می‌تواند اطمینان حاصل کند که سایت او رتبه خوبی خواهد داشت. بنابراین، سایت اصلی و نسخه ترجمه‌شده، هریک ترافیک قابل توجهی خواهند داشت.

با وجود مترجم‌های خودکار چه نیازی به طراحی سایت دو‌زبانه داریم؟

این سوالی است که ممکن است ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده باشد. اغلب ما سایت‌هایی را مرور کردیم که به زبان فارسی نبوده و به ناچار آن را از طریق مترجم‌های الکترونیکی نظیر google translate ترجمه و استفاده کردیم.

اما اغلب مردم این مرحله را یک کار اضافی می‌دانند که مطابق میلشان پیش نمی رود. در ضمن مترجم‌های خودکار اغلب دارای اشتباهات فاحشی در جمله بندی و درستی کلمات هستند که ما را ناچار به ترک سایت می‌کند.

اما در طراحی سایت دو‌زبانه پیش از هر چیز با یک مترجم حرفه ای و کارآزموده که زبان، فرهنگ و خصوصیات آن کشور را به خوبی می‌شناسد مشورت می‌کنیم. او همه جملات را به درستی و مطابق با میل و سلیقه کاربران ترجمه می‌کند و یک تجربه رضایت بخش از بازدید سایت شما به وجود می‌آورد.

اجازه دهید برخی از مزایای طراحی یک سایت دو‌زبانه را مورد بحث قرار دهیم:

اعتبار بین‌المللی

دست یافتن به دیگر بازارهای جهانی منجر به این می‌شود که نام تجاری شما بین‌المللی و همگانی شود و می‌تواند فرصت‌های پیش رو را به شما نمایش دهد. گاهی أوقات فضای رقابتی شدیدی که در ایران وجود دارد شما را درگیر خود میکند و باعث می‌شود فرصت‌هایی که در خارج از مرزها وجود دارد از دست بدهید.

طراحی سایت دو‌زبانه یا چندزبانه موضوعیست که شاید رقابت در آن کمتر است. بنابراین می‌توانید بیشتر دیده شوید و بر روی کلمات کلیدی که در زبان‌های دیگر وجود دارد تمرکز کنید.در نتیجه رتبه بالاتری کسب خواهید کرد چرا که جزو اولین نفراتی هستید که این کار را به زبانی دیگر انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید:  چرا مشاغل بزرگ و کوچک به بازاریابی دیجیتال نیاز دارند؟

دستیابی به تعداد زیادی از مشتریان جهانی

طراحی سایت دوزبانه

فرض کنید می‌خواهید محصولی را از طریق سایتی خریداری کنید، اما با زبان موجود در آن آشنا نیستید و دکمه تغییر زبان نیز در دسترس نیست، چه خواهید کرد؟ آیا به خرید کالا در آن سایت ادامه می‌دهید؟ احتمالا نه! خرید یک محصول بدون درک ویژگی‌های آن می‌تواند به یک تجربه ناخوشایند منجر شود. بنابراین، طراحی سایت دوزبانه می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند تا مشتریان بیشتری را نه تنها در سطح محلی بلکه در سطح بین‌المللی جلب کنند.

موثر در دیجیتال مارکتینگ

طراحی سایت دو‌زبانه به عنوان یک ابزار بازاریابی موثر در ترویج بازاریابی دیجیتال در نظر گرفته می‌شود. این روزها داشتن وبسایت نقش مهمی را در بازار دیجیتال مارکتینگ ایفا می‌کند. جایی که می‌توانید محصولات و خدمات خود را با چندین روش حرفه ای و جذاب به مشتریان ارائه دهید. بازاریابی دیجیتال همیشه ارزان تر از بازاریابی سنتی است و اثربخشی آن بسیار بالاتر است. بنابراین، یک سایت دو‌زبانه شما را به مشتریان خود نزدیک می‌کند و در عین حال تعداد کاربرانی را که می‌توانند پیام‌های شما را درک کنند افزایش می‌دهد.

به مشتریان نشان می‌دهید که برایتان مهم هستند

مشتریان وقتی سایتی را به زبان خود بازدیذ می‌کنند، احساس رضایت و خشنودی پیدا می‌کنند. اگر یک شرکت محتوای با کیفیتی را در سایت خود به زبانی دیگر در اختیار کاربران قرار دهد، کاربران همزبان بسیار به شرکت علاقمند می‌شوند و خدمات آن را به دیگران ترجیح می‌دهند. در نتیجه، با طراحی سایت دوزبانه سایت ترافیک بیشتری به دست می‌آورد و در نهایت درآمد بیشتری را برای محصولات یا خدمات به دست می‌آورد.

بیشتر بخوانید: آیا مشاورین املاک می‌توانند از تبلیغات کلیکی در دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند؟

اعتماد بین کاربران و شرکت

طراحی سایت دوزبانه اغلب باعث ایجاد حس اعتماد در ذهن کاربرانی می‌شود که در کشورهای مختلف زندگی می‌کنند . آنها از اعتبار شرکت قدردانی می‌کنندو اعتماد بیشتری به دست می‌آوردند. هرچه اعتبار کسب و کار بالاتر باشد، پتانسیل خرید و وفاداری مشتری بیشتر می‌شود.

بهبود رتبه سئوی سایت

موفقیت یک تجارت مطمئناً به توانایی سایت در رتبه بندی موتورهای جستجو بستگی دارد. اگر طراحی سایت دوزبانه به درستی راه‌اندازی شود، در نتایج جستجو در گوگل رتبه بالاتری خواهد داشت.  وقتی سایت شما در رتبه بالایی در محبوب ترین موتور جستجو در جهان قرار گیرد، مزایای بسیار زیادی ایجاد می‌کند. بنابراین، بهینه سازی سئو در موتورهای جستجو به بهبود رتبه سایت کمک می‌کند.

طراحی سایت دوزبانه

افزایش ترافیک در شبکه‌های اجتماعی

ما در مورد سایت‌ها زیاد صحبت کرده‌ایم، اما شبکه‌های اجتماعی نیز می‌توانند در ارتباط با مخاطبان هدف شما به همان‌اندازه قدرتمند باشند. شبکه‌های اجتماعی زیادی مانند  اینستاگرام، فیسبوک و توییتر وجود دارند که کاربران زیادی از کشورهای مختلف دارند. اگر می‌خواهید در این شبکه‌ها موفق باشید، به طراحی سایت دوزبانه نیاز دارید.

بیشتر بخوانید: ۷ ایده جذاب و جدید از بازاریابی دیجیتال در سالن‌های زیبایی

با ما بهترین‌ها  را تجربه کنید

آزانس دیجیتال مارکتینگ بیزدَوآر از بهترین موسسات طراحی وب در ایران است که طراحی سایت دوزبانه را با ۱۰۰% بهره وری ارائه می‌دهد.  اگر می‌خواهید حرفه خود را در زمینه طراحی سایت بهتر کنید، توصیه می‌شود که با کارشناسان خبره و باتجربه ما مشورت کنید.

با شماره ۰۴۱-۳۳۳۷۷۸۷۶ با ما تماس بگیرید.

ایمیل: info@bizdavar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
20% تخفیف چرم‌کارن
تخفیف‌ مکتب خونه
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
30% تخفیف فیدیبو
پوچ
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
20‌تومان تخفیف بدلیجات
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
20% تخفیف چرم ایرن
تخفیف‌ مکتب خونه
30% تخفیف فیدیبو
شانس خود را امتحان کنید ! جایزه ببر!

آدرس ایمیل خود را وارد کنید و چرخ را بچرخانید. شانس خود را برای تخفیفات شگفت انگیز امتحان کنید!

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام
میتونم کمک کنم؟