جذب مشتری برای سالن زیبایی 1

در سالن‌های زیبایی همیشه افراد زیادی در حال رفت‌و‌آمد هستند و همین نکته باعث‌شده است که ارتباط و تعامل با مردم در این حرفه جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. جذب مشتری برای سالن زیبایی نکته حائز اهمیتی است که باعث وجود رقابت شدید در این حوزه‌ شده است.

تعداد مشاغل جدید آرایشگری در ایران با سرعت بی سابقه‌ای در حال رشد است. در کشورهای اروپایی متوسط درآمد یک آرایشگر ساعتی ۱۰ دلار و ۸۲ سنت برآورد‌شده است. اما متاسفانه در ایران آمار مشخصی برای این صنف نداریم.  اما دیده‌ها و شنیده‌ها حاکی از آن است که بخش زیبایی کشور در سطح قابل توجهی از رشد قرار دارد.

شکی وجود ندارد که چشم‌انداز آینده رقابتی باشد و نیاز سالن‌ها برای ایجاد تکنیک‌های بازاریابی برای دستیابی به مخاطبان هدف و ایجاد پایگاه‌های مشتری بیشتر شود.

در اینجا هفت مورد از موثرترین تکنیک‌های بازاریابی برای کمک به جذب مشتری برای سالن زیبایی در دنیای رقابتی آورده‌شده است.

بیشتر بخوانید :۶ استراتژی عالی برای حفظ مشتری

۱٫ حضور آنلاین خود را تقویت کنید

اگر در حال حاضر سالن شما آنلاین نیست، حال زمان آن فرا رسیده است که این‌کار را انجام دهید. اگر سالن آنلاین است اما فاقد حضور دیجیتال قوی است، ضروری است که این حضور را برای افزایش دید و آشنایی افزایش دهید. امروزه اکثر افراد از اینترنت برای جستجوی محصولات و خدمات استفاده می‌کنند.این مسئله حاکی از آن است که حضور دیجیتال می‌تواند جنبه ضروری یک استراتژی بازاریابی قوی باشد، حتی برای سالن‌هایی که خدمات تجارت الکترونیک را ارائه نمی‌دهند.

کانال‌های زیادی وجود دارد که صاحبان سالن‌ها می‌توانند از آن‌ها برای بهبود حضور آنلاین خود استفاده کنند و نام خود را در مقابل دیدگان همه قرار دهند.چیزی که بسیاری از صاحبان سالن‌ها نمی دانند این است که ایجاد یک حضور آنلاین فقط بازاریابی و جذب مشتری برای سالن زیبایی نیست. بلکه برآورده شدن نیازهای مشتریان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

۲٫طراحی سایت برای سالن‌های زیبایی

اولین و مهمترین هدف برای یک سالن زیبایی طراحی یک وبسایت تاثیرگذار است. در سالن‌های بزرگ همیشه این موضوع مد نظر بوده است اما سالن‌های کوچک شاید کمی در راه اندازی وبسایت‌تردید داشته باشند. اما نکته مهم این است که فرقی نمی کند سالن شما کوچک یا بزرگ باشد. طراحی وبسایت یک ابزار قوی و تاثیرگذار در جذب مشتری برای سالن زیبایی است. اصلی‌ترین هدف از داشت یک وبسایت این است که یک ایستگاه همیشگی و قابل دسترس دارید که مشتریان برای به دست آوردن اطلاعات به آن مراجعه خواهد کرد. همچنین اغلب مشتریان با دیدن وبسایت اعتماد بیشتری می‌کنند و داشتن یک وبسایت کسب و کار شما ر احرفه ای‌تر نشان می‌دهد. به راحتی می‌توانید خدمات و کار خود را به مشتریان نشان دهید و همه اطلاعات واضح مربوط به پرسنل، نمونه کار، مزایا، نظرات مشتریان و … را به اشتراک بگذارید.

وبسایت یک بستر دیجیتال برای رسیدن به اهداف بازاریابی دیجیتال است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید :۳ گام مهم در سئو که می‌تواند ترافیک سایت‌ها را به‌طور چشمگیری افزایش دهد

۳٫ یک استراتژی سئو ایجاد کنید

بهینه سازی موتورهای جستجو یا  سئو سنگ بنای هر استراتژی بازاریابی موفقی است. این کمک می‌کند تا آنچه را که مشتریان به دنبال آن هستند و خدماتی که سالن‌ها ارائه می‌دهند با هم مطابقت دهید، و پیدا کردن سالن مناسب برای مشتریان جدید را آسان می‌کند.

با‌ترکیب کلمات کلیدی و عبارات مرتبط در محتوای وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی، سالن‌ها می‌توانند رتبه خود را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل افزایش دهند.  حدود سه چهارم کاربران موتورهای جستجو هرگز از صفحه اول نتایج عبور نمی کنند. .بهترین استراتژی سئو برای کسب و کارهای کوچک، استراتژی‌ای است که در آن کلمات کلیدی به طور کامل تحقیق‌شده باشند.

یکی از بهترین مکان‌ها برای تحقیق کلمات کلیدی ابزار آنلاینی مانند Google Ads است که نشان می‌دهد مخاطبان هدف چه کلمات و عباراتی را بیشتر جستجو می‌کنند. اما همیشه به یاد داشته باشید که سئو یک چیز یکبار مصرف نیست. کلمات کلیدی باید با تغییر فصل و ماه تغییر داده شوند. به ویژه در صنعتی مانند زیبایی که در آن زمان‌های سال و رویدادهای تقویم می‌توانند به طور قابل توجهی بر روی جذب مشتری برای سالن زیبایی تأثیر بگذارند، مانند عروسی، عید نوروز و اعیاد خاص.این کلمات کلیدی باید در یک استراتژی تولید محتوا گنجانده شوند و در یک وبلاگ یا پست استفاده شوند.

جذب مشتری برای سالن زیبایی 3

۴٫ مخاطبان خود را بشناسید

صرف نظر از اینکه صاحب سالن چقدر برای استراتژی بازاریابی خود تلاش می‌کند، اگر به مخاطبان هدف خود نرسد، در نهایت در رسیدن به اهداف خود شکست خواهد خورد. مخاطب هدف چه کسی است؟ این چیزی است که همه صاحبان سالن‌ها باید بدانند. یک پایگاه داده از مشتریان موجود می‌تواند بینش مفیدی به شما بدهد.

هنگامی که صاحبان سالن‌ها بدانند برای چه کسی بازاریابی می‌کنند، می‌توانند به این فکر کنند که کجا باید تلاش خود را متمرکز کنند. تفاوت‌های جنسیتی قابل توجهی در استفاده از رسانه‌های اجتماعی وجود دارد. به عنوان مثال در پلتفرم‌هایی مانند پینترست تعداد قابل توجهی از صاحبان حساب‌ها زن هستند .

اگر یک سالن مشخص کند که مخاطبان هدف آنها بیشتر زنان ۳۶ ساله به بالا هستند، آن وقت می‌توان تعیین کرد که چه نوع محتوا و چه خدماتی بیشترین احتمال جذب مشتری برای سالن زیبایی را دارد؟ و یا اینکه اگر فرض شود که این جمعیت دارای فرزند هستند، سالن‌ها می‌توانند خدمات کودکان و حتی مهمانی‌های کودکان را در نظر بگیرند. پس می‌توانید مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید و آنچه را که به دنبال آن هستند به آنها ارائه دهید.

بیشتر بخوانید :دیجیتال مارکتینگ و ۸ دلیل روشن برای استفاده از آن

۵٫ با اینفلوئنسرها کار کنید

۸۳ درصد از مشتریان ادعا می‌کنند که انگیزه اقدام توسط آنها از طریق تبلیغات دهان به دهان افزایش پیدا می‌کند. این به این معنی است که اگر فردی که او را می‌شناسند به آنها خدمات یا محصولی را توصیه کند حتما آن را امتحان خواهند کرد. بازاریابی تأثیرگذار می‌تواند روشی بسیار مؤثر برای صاحبان سالن‌هایی باشد که به دنبال جذب مخاطبان جدید و دستیابی به جمعیت هستند. اینفلوئنسر مارکتینگ دسترسی به مجموعه‌ای آماده از مشتریان جدید را ارائه می‌دهد و شما را با یک شخصیت معتبر و قابل احترام که دنبال کنندگان و طرفدارانش به وی اعتماد دارند، آشنا می‌کند. این امر به بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی‌های بازاریابی تبدیل‌شده است .

اینفلوئنسر مارکتینگ می‌تواند در بسیاری از صنایع مفید باشد، اما در بخش زیبایی این روش تاثیر به مراتب قابل توجه‌تری دارد. چرا؟ از آنجا که موفقیت در صنعت زیبایی و جذب مشتری برای سالن زیبایی به شدت به نظرات آشنایان بستگی دارد.

برخلاف مشاغلی که محصولات خود را می‌فروشند، واقعاً هیچ استاندارد مشخصی برای خدمات زیبایی وجود ندارد. نتیجه نهایی به رضایت مشتری بستگی دارد. تجربیات، نظرات و بینش‌ مشتری می‌تواند انگیزه بزرگی برای دیگر افراد باشد.ارتباط با اینفلوئنسرها می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما با یک استراتژی قوی و خوب، می‌توان  اینفلوئنسرهایی را شناسایی کرد که در دیده شدن و تعداد مشتریان شما کمک می‌کنند.

۶٫ بازاریابی محلی را در اولویت قرار دهید

اهمیت کلمات کلیدی و سئو قبلاً مورد بررسی قرار گرفت. اما یک لایه اضافی در بهینه سازی موتورهای جستجو وجود دارد که برای کسب و کارهایی مانند سالن‌های زیبایی حیاتی است: سئو محلی.

بازاریابی محلی برای مشاغل کوچک و بزرگ که نیازی به مراجعه حضوری ندارند چندان ضروری نیست. اما برای مشاغلی مانند سالن‌ها که به مراجعه متکی هستند، امری مهم و ضروری است. زیرا به جذب مشتری برای سالن زیبایی در همان منطقه کمک می‌کند.

Google My Business یک ابزار فوق‌العاده برای این کار است. این ابزار زمانی استفاده می‌شود که یک مشتری به دنبال یک گزینه باشد. به عنوان مثال، “سالن ناخن در اراک”. اینها جستجوهای مربوط به یک تجارت خاص هستند.

آمارهای به دست آمده از Google My Business شاهد رشد ۲۹ درصدی در چند سال اخیر بوده است که نشان می‌دهد این ابزار چقدر می‌تواند مؤثر باشد. اما بهترین رویکرد چیست؟

برای استفاده بیشتر از Google My Business ، صاحبان سالن‌ها باید بیشتر از کلمات کلیدی با سئوی جغرافیایی استفاده کنند. به عنوان مثال، به جای هدف قرار دادن “اکستنشن مژه”، “اکستنشن مژه در تهران” و انواع آن را هدف قرار دهید. برای تعیین بهترین کلمات کلیدی جغرافیایی، صاحبان سالن باید تجزیه و تحلیل رقبا را انجام دهند و نگاهی دقیق‌تر به کلمات کلیدی مورد نظر سالن‌های دیگر داشته باشند.

۷٫ روی تصاویر بصری تمرکز کنید

بازاریابی بصری به دو دلیل ضروری است. اولین مورد این است که انسان‌ها ذاتاً یادگیرندگان بصری هستند.  حدود ۶۵ درصد از مردم اطلاعات را زمانی که به صورت تصویری ارائه می‌شوند، بهتر یاد می‌گیرند .

دلیل دوم این است که زیبایی صنعتی است که بر اساس ظاهر و زیبایی بصری پایه گذاری‌شده است. بنابراین، جلوه‌های بصری باید نقش عمده‌ای در استراتژی‌های بازاریابی سالن‌ها داشته باشند.استفاده از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مبتنی بر تصاویر جذاب، مانند اینستاگرام و فیسبوک را در نظر بگیرید و از آن برای جذب مشتری برای سالن زیبایی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:بازاریابی دیجیتال برای مبتدیان | ۶ استراتژی سریع برای شروع

جذب مشتری برای سالن زیبایی 2

ایجاد یک استراتژی بازاریابی موثر

بازاریابی برای سالن‌ها قطعا با دیگر مشاغل بسیار متفاوت است. اما با نکات گفته‌شده می‌توان تا حدودی این روش‌ها را بکار گرفت. اگرچه گزینه‌های تبلیغاتی زیادی وجود دارد، اما مهم است که روش‌های مؤثری را انتخاب کنید که بیشترین ارزش را از بودجه موجود به دست آورند.صنعت زیبایی به طور فزاینده‌ای در حال رقابتی شدن است. بنابراین برای سالن‌ها ضروری است که با افزایش آگاهی، حضور آنلاین و تبلیغات کلیکی برای جذب مشتریان جدید تلاش کنند.

در آژانس دیجیتال مارکتینگ بیزدَوآر ما همه نیازهای شما را درک می‌کنیم و برای هر یک راه‌حلی داریم. پس همین امروز با ما تماس بگیرید و با مشاوران حرفه‌ای ما صحبت کنید.

با شماره ۰۴۱-۳۳۳۷۷۸۷۶ با ما تماس بگیرید.

ایمیل: info@bizdavar.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
20% تخفیف چرم‌کارن
تخفیف‌ مکتب خونه
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
30% تخفیف فیدیبو
پوچ
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
20‌تومان تخفیف بدلیجات
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
20% تخفیف چرم ایرن
تخفیف‌ مکتب خونه
30% تخفیف فیدیبو
شانس خود را امتحان کنید ! جایزه ببر!

آدرس ایمیل خود را وارد کنید و چرخ را بچرخانید. شانس خود را برای تخفیفات شگفت انگیز امتحان کنید!

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام
میتونم کمک کنم؟