بازاریابی دیجیتال مشاغل 2
شاید تا به حال‌ها بارها این جمله را شنیده باشید!

((فناوری دیجیتال شیوه کار مشاغل امروز را به شدت تغییر داده است)). در حال حاضر آژانس‌های تبلیغاتی به طرز چشمگیری به آژانس‌های دیجیتال تبدیل شده‌اند. تنها مشاغل بزرگ نیستند که از بازاریابی آنلاین سود می‌برند. مشاغل کوچک نیز می‌توانند از بازاریابی دیجیتالی سود ببرند. از این رو همه مشاغل از جهان دیجیتال برای افزایش آگاهی مردم از نام تجاری، تأثیرگذاری و جذب مشتریان استفاده می‌کنند.

بازاریابی دیجیتال تأثیر باورنکردنی بر تعاملات، عادات و شیوه زندگی افراد دارد.  در این مقاله سعی داریم تاثیر این بازاریابی بر مشاغل بزرگ و کوچک را بررسی کنیم. پس در ادامه با سایت بیزدوار با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:بازاریابی دیجیتال برای مبتدیان | ۶ استراتژی سریع برای شروع

تاثیر بازاریابی دیجیتال بر زندگی مردم

 • با افزایش دسترسی به اینترنت تعداد افرادی که آنلاین می‌شوند هر روز در حال افزایش است. از سال ۲۰۱۸ تقریباً ۳٫۰۳ میلیارد نفر (که نیمی از جمعیت جهان است) در انواع رسانه‌های اجتماعی آنلاین هستند.
 • موتورهای جستجو تقریباً ۹۳ درصد از کل ترافیک ‌وبسایت‌ها را هدایت می‌کنند.
 • ۸۲  درصد از مردم قبل از تصمیم‌گیری برای خرید از یک فروشگاه از تلفن‌های همراه خود برای جستجوی آنلاین استفاده می‌کنند.
 • اگر یک نام تجاری بیش از یک بار در فهرست جستجوی آنها ظاهر شود ،  ۵۰ درصد از مخاطبان به آن نام تجاری تمایل پیدا می‌کنند.

آمارهای ذکر‌‌شده به وضوح تاثیر بازاریابی دیجیتال را بر زندگی مردم نشان می‌دهد و به طور فزاینده‌ای در حال افزایش است.

اما   قبل از ادامه   اجازه دهید درک مفصلی از اصطلاح “بازاریابی دیجیتال” داشته باشیم.

بازاریابی دیجیتال مشاغل 1

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال به فعالیتهای بازاریابی یک شرکت یا سازمان اشاره می‌کند که از طریق دستگاه‌های الکترونیکی یا اینترنت انجام می‌شود.این نوع بازاریابی از استراتژی‌های مختلف دیجیتالی برای ارتباط با مشتریان استفاده می‌کند. به عبارت ساده   این فرایند بازاریابی است که به صورت آنلاین انجام می‌شود. روش‌های مختلفی در آن وجود دارد که به شرح زیر است:

 • بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)
 • پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)
 • بازاریابی محتوا
 • رسانه‌های اجتماعی (SMM)
 • بازاریابی ایمیلی

خبر خوب این است که شما به عنوان یک نهاد تجاری می‌توانید از بین کانال‌های دیجیتالی مختلف انتخاب خودتان را انجام دهید. عملکرد هر کانال قابل‌‌ اندازه‌گیری است. بنابراین می‌توانید عملکرد شرکت خود را در هر کانال ارزیابی کرده و بهترین تصمیم را بگیرید. با این حال   استراتژی‌ها و برنامه‌های بازاریابی دیجیتال بسته به نوع کسب‌و‌کار متفاوت است .

بیشتر بخوانید :دیجیتال مارکتینگ و ۸ دلیل روشن برای استفاده از آن

تغییرات ایجاد‌‌شده توسط بازاریابی دیجیتال و نحوه تأثیر آن بر عملکرد مشاغل

 • ارتباط با مشتری – بسترهای دیجیتالی و رسانه‌های اجتماعی امکان ارتباط آسان و فوری بین برندها و مخاطبین را فراهم کرده‌‌اند. و بهترین مزیت آن این است که به برقراری ارتباط با مخاطبان کمک می‌کند.
 • توزیع محتوا – آیا تا‌به‌حال به حجم محتوای توزیع‌‌شده از طریق بازاریابی دیجیتال فکر کرده‌اید؟   یک کسب‌و‌کار می‌تواند هر روز محتواهای زیادی را از طریق رسانه‌های اجتماعی ، ایمیل‌ها ،برنامه‌ها، خبرنامه‌ها و … با مخاطبان خود به اشتراک بگذارد. به این ترتیب بازاریابان می‌توانند پیام خود را به راحتی به مخاطبان زیادی منتقل کنند.
 • اطلاعات مشتری – با استفاده از  آن شرکت‌ها می‌توانند داده‌های مشتریان را ردیابی کنند. تجزیه و تحلیل داده‌ها می‌تواند به کسب‌و‌کار شما در شناختن علاقه و ترجیحات مشتری کمک کند. بر اساس آن   می‌توانید تصمیمات تجاری مهمی بگیرید.  یک محصول جدید معرفی کنید و سپس اطلاعات مشتری را دریافت کنید.
 • اطلاعات شفاف – اطلاعات مشتری برای شرکت بسیار مهم است.  امروزه مشتریان نیز به شرکتی که از آن خرید می‌کنند علاقه‌مند هستند. اگر اطلاعات شفاف خود را به اشتراک بگذارید و شخصیت واقعی خود را بصورت آنلاین نشان دهید، مشتریان احساس می‌کنند که قابل اعتمادید. در نتیجه تمایل بیشتری به به نام تجاری شما پیدا می‌کنند.
 • تشویق نوآوری‌ها – بازاریابی دیجیتال بستری را برای دسترسی به مشتریان به شیوه‌های نوآورانه ارائه می‌دهد. هنگامی که رقابت سختی در بازار وجود دارد   داشتن یک رویکرد نوآورانه به برندها کمک می‌کند تا برجسته‌تر شوند.

چرا به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید؟

بازاریابی دیجیتال خلاقانه است و به شما کمک می‌کند تا از خلاقیت‌ها پیروی کنید.

آیا مزایای آن را نادیده گرفته‌اید؟ پس بهتر است بهترین دلایل اهمیت بازاریابی دیجیتالی را بخوانید.

بازاریابی دیجیتال مشاغل 3

۱٫ فرصتهای برابر را برای هر شغلی فراهم می‌کند

شما می‌توانید بیزینس کوچک خود را در حال رشد ببینید. زیرا بازاریابی دیجیتال فرصت‌های برابر را برای هر شغلی فراهم می‌کند. این یک استراتژی نیست که فقط محدود به شرکت‌های بزرگ یا بین المللی باشد. مشاغل کوچک هم می‌توانند با استفاده از آن از فرصت‌های خود استفاده کنند.  آنها می‌توانند با جذب مشتریان مختلف در بسترهای مختلف از این بازاریابی به طور کامل استفاده کنند.

۲٫ مقرون به صرفه است

بازاریابی دیجیتال به سرمایه گذاری هنگفتی نیاز ندارد. مشاغل می‌توانند کانال‌های دیجیتالی را برای خود پیاده کنند که هزینه زیادی برای آنها لازم نیست.

۳٫ درآمد را افزایش می‌دهد

یک استراتژی بازاریابی موفق درآمد را افزایش می‌دهد. شرکت‌هایی که از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند ۷۸ درصد بیشتر از مشاغلی که از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی استفاده نمی کنند   کسب‌و‌کار تولید می‌کنند. ترکیبی از استراتژی‌ها بازدید بالایی را به همراه دارد و در نتیجه بر درآمد نیز تأثیر می‌گذارد.

بیشتر بخوانید :۳ گام مهم در سئو که می‌تواند ترافیک سایت‌ها را به‌طور چشمگیری افزایش دهد

 

۴٫ هدف گیری مخاطبان

یکی از دلایلی که بازاریابی دیجیتال همیشه بر بازاریابی سنتی پیروز می‌شود این است که به هدف قرار دادن مخاطبان خاصی کمک می‌کند. با این فرایند می‌توان مستقیماً شخص یا اشخاص خاصی را هدف قرار داد.

۵٫ تبلیغات در تلفن‌های همراه

بازاریابی دیجیتال شامل بازاریابی تلفن همراه نیز می‌شود. شکی نیست که این روزها مردم به طور فزاینده‌ای از موبایل استفاده می‌کنند. بنابراین   شرکت‌ها می‌توانند ‌وبسایت‌های خود را در تلفن همراه نیز نمایش دهند.

۶٫ شهرت را افزایش می‌دهد

هر کسب‌و‌کاری با هدف جذب مشتری بیشتر شروع به کار می‌کند. همین امر در مورد بازاریابی دیجیتال نیز صدق می‌کند. به تدریج   افراد بیشتری نام تجاری شما را خواهند شناخت و شهرت برند شما افزایش می‌یابد.  همچنین به شما کمک می‌کند تا اعتماد مشتریان خود را جلب کنید.

۷٫ از اینفلوئنسرها استفاده کنید

امروزه رسانه‌های اجتماعی مانند یوتیوب  ، توییتر و اینستاگرام قدرت تأثیرگذاری بر عموم مردم را دارند.اینفلوئنسرها قدرت باورنکردنی دارند که می‌توانند تأثیر زیادی بر روی تصمیم گیری افراد داشته باشند. زیبایی بازاریابی دیجیتال در این است که حتی افراد عادی نیز می‌توانند تأثیرگذار باشند و برای میلیون‌ها نفر علاقه ایجاد کنند.

۸٫ بر روی خریداران تأثیر می‌گذارد

بازاریابی دیجیتال ترکیبی از تکنیک‌های دیجیتال است که بر تصمیم مشتریان تأثیر می‌گذارد . این امر کاربران را راهنمایی می‌کند که در آینده چه کار کنند.  اگر دستورالعمل‌های واضح و CTA مناسب ارائه دهید   می‌توانید تاثیرات بیشتری بگذارید.

۹٫ نتایج قابل‌‌اندازه گیری می‌دهد

با کمک ابزارهای خاص می‌توانید نتایج را برای هر پلتفرم بازاریابی دیجیتال به راحتی آنالیز کنید. این امر به شما در ارزیابی عملکرد و تصمیم گیری کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید :۶ استراتژی عالی برای حفظ مشتری

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

با نگاهی به دلایل بالا قطعاً بازاریابی دیجیتال را انتخاب می‌کنید. بسیاری از استارتاپ‌ها و مشاغل کوچک روشهای سنتی را اتخاذ می‌کنند. اما نتایج با روشهای سنتی بسیار کند پیش می‌رود و تنها در سطح کوچکی قادر به جذب مشتری است. در حالی که   گروه مشتریانی که به صورت آنلاین یافت می‌شوند بسیار بزرگتر است.

با بازاریابی دیجیتال   مشاغل می‌توانند تعداد زیادی از مخاطبان را جذب کنند. این یک راه مقرون به صرفه برای تغییر روند تجارت شما است. بنابراین عاقلانه است که از پتانسیل بازاریابی دیجیتال استفاده کرده و در تجارت خود پیش قدم شوید.

بیزدوار یک آژانس دیجیتال مارکتینگ است که به مشاغل کمک می‌کند تا از طریق استراتژی تجاری منحصر به فرد خود فروش و تعامل را افزایش دهند. پس برای مشاوره رایگان و ارتباط با تیم با تجربه و حرفه‌ای بیزدوار با ما تماس بگیرید.

۰۴۱-۳۳۳۷۷۸۷۶

info@bizdavar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
20% تخفیف چرم‌کارن
تخفیف‌ مکتب خونه
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
30% تخفیف فیدیبو
پوچ
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
20‌تومان تخفیف بدلیجات
تخفیف داروخانه‌ اطمینان
20% تخفیف چرم ایرن
تخفیف‌ مکتب خونه
30% تخفیف فیدیبو
شانس خود را امتحان کنید ! جایزه ببر!

آدرس ایمیل خود را وارد کنید و چرخ را بچرخانید. شانس خود را برای تخفیفات شگفت انگیز امتحان کنید!

Open chat
به کمک نیاز دارید؟
سلام
میتونم کمک کنم؟